ADANA

A1.jpg

Tamam yurt dışı güzeldir ama canım Türkiye’m birtanedir! Eminim henüz keşfedemediğim nice güzellik vardır…

Türkiye’nin en kalabalık 6. şehri, tarih açısından da çok önemli bir yere sahip olan Adana hakkında ne kadar bilgiye sahibiz? Adana denince aklınıza sadece kebap mı geliyor? Ya da 3. sayfa haberleri mi? Yoksa “01” dizisi mi? Hepsini unutun! Bugüne kadar Adana’yı 2 kez ziyaret ettim. Çok seviyorum arkadaş! Çünkü kendini hep yenilemiş, geliştirmiş, cıvıl cıvıl bir şehir. Renkli caddeleri, konsept cafeleriyle de “İstanbul’dakilerle yarışır. İstanbul halt etmiş. ” denecek kadar iddialı!

Şimdi size içimde tutamadığım hisleri anlatıp, ihtiyacınız olacak tüm detaylarıyla kısa bir Adana turu attırmak istiyorum.

A2.jpg

Adana, Çukurova’nın zengin ve bereketli topraklarından nasibini fazlasıyla almış tarım ve sanayi şehridir.

Mevsim olarak, Akdeniz iklim özelliklerini taşıdığı için, yazları epey sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışlıdır. Bu sebeple en dikkat edeceğiniz nokta bahar aylarında ziyaret etmeniz olacaktır. Mazallah yazın Adana’da sıcaktan ağlarsınız. 🙂

Şehir gibi insanları da bir o kadar sıcaktır. Bir mekana girdiniz, esnafla gözgöze geldiniz bir Adanalı sizi asla asık suratla karşılamaz. Canayakın ve yardımseverdir.

Anavarza Kalesi, Taş Köprü, Büyük Saat Kulesi, Atatürk Evi Müzesi Adana’da gezilecek görülecek yerlerden sadece birkaçı. Eğer bir seyahat düşünürseniz Adana’da nereleri gezebilirsiniz? İşte size A’dan Z’ye Adana rehberi…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s