AMSTERDAM

A1.pngSeyahat etmekten ve farklı kültürler ile tanışmaktan hoşlananlar için ideal rotalardan biri Amsterdam! Kanalları, bisikletleri, bitişik nizam rengarenk evleri ile sık sık fotoğraflarını gördüğümüz kasvetli havalara rağmen içinizi ısıtacak sizi bağlayacak o kadar çok sebep var. Hele bir de güneşli bir havada tanıştıysanız tadından yenmez!

A2.png

Amsterdam’a gidip de sevmeyen var mı? Evet 10 kişiden 1 kişi belki çıkar. Ama ben bunun sebebini anlayamam. Aklıma gelen düşünce ise; “Sadece tek bir bölgeyi gördü, belki de Redlight hoşuna gitmedi. Özgürlükler şehri diye mi rahatsız oldu? Acaba Amsterdam’ı sırf bu yüzden mi beğenmedi.” oluyor.

Önyargı çok kötü bir şey arkadaşlar…Neresi için olursa olsun. Hele ki gideceğiniz yeni bir yer ise, size mutlaka kültürüyle ufak da olsa bir şeyler katacaktır. Gördüğünüz bir yer için bile keskin sözler kullanmak yerine beğenenlerin gözünden görmek belki de size o yeri sevdirir!

Pek çok ülkeden göç alan, genç nüfusun oldukça fazla, günün her saatinin hareketli olduğu adeta depar atan bir şehir. Depar atan bir şehir diyorum çünkü, bu şehir senede 20 milyon turist ağırlıyor! Ve bu kalabalığa rağmen, sizleri rahatsız etmiyor. Çünkü Amsterdam’da görülecek bir çok müze, 167 tane kanal, tadılacak lezzetlerin yanında lokal semt pazarları, yapılacak pek çok aktivite ve yerel halkın yaşadığı bakir semtler var.

A3.png

Ben Amsterdam’ı çok sevdim gelin hep birlikte ayrıntılara göz atalım. Eminim işinize yarayacak nefis bilgiler bulacaksınız!

 

 

a4.pngAMSTERDAM HAKKINDA HER ŞEY!

a85.pngAMSTERDAM’DA NEREDE KALINIR? KONAKLAMA ÖNERİLERİ

a50.png
AMSTERDAM’DA NERELERİ GEZELİM

a70.pngAMSTERDAM’DA HANGİ SOKAKLARI VE MEYDANLARI GEZELİM?

a37.pngAMSTERDAM YEME-İÇME ÖNERİLERİ