ROMA PASS CARD NEDİR, NE İŞE YARAR?

Roma’yı gezmeye gelenler için çıkartılan; toplu taşıma, turistik-kültürel etkinliklerde indirimler ve hatta ücretsiz girişler sağlayan turistlerin can dostu kart. Ücretsiz olayını öyle sınırsız bir kavram gibi düşünmeyin, sadece ilk iki müzeye ücretsiz giriş sağlıyor. Ulaşım kısmında ise Roma Pass kartın eli daha açık; üç takvim günü boyunca Roma içindeki toplu taşıma araçlarını ücretsiz kullanabilir ama Fiumicino ve Ciampino Havalimanı ulaşımlarında kullanamazsınız.roma-pass.jpg

Tam bir kültür turundaysanız, müzeleri talan etmeye niyetliyseniz Roma Pass Card tam sizin için. Ama çok müze gezmem ben gerçek bir Roma’lı gibi cool takılmak istiyorum. İspanyol merdivenlerine çömüp kahvemi yudumlayacağım, aşk çeşmesinde dileğimi         dileyeceğim. Kahve, dondurma kokulu sokaklarda kaybolacağım diyorsanız almayın. Kolezyum’u görmem lazım diyorsan zaten Roma Pass almalısın; çünkü Roma Pass sahiplerine öncelikli turnike hizmeti sunuyor. Roma Pass Card’la Castel Sant’Angelo, Musei Capitolini ve Kolezyum’a yüzlerce turist dolu kuyruğa dikilmeden rahatça giriş yapabiliyorsunuz.

ROMA PASS NEREDEN SATIN ALINIR?

Roma Pass bütün turizm ofislerinden, müzelerden ya da arkeolojik bölgelerden satın alınabilir ama bu kazıklanacaksınız anlamına gelir. Roma Pass’inizi internet üzerinden satın alıp, Tourist Information Points’lerden teslim alabilirsiniz. Roma Pass Card satın almak için tıklayın.

ROMA PASS ÜCRETİ NE KADAR?

3 günlük Roma Pass kart ücreti 38,50 Euro değerinde ve ilk 2 müzeye giriş ücretsiz. Bir de 48 saatlik Roma Pass var. Onun fiyatı ise 28 Euro.

ROMA PASS ve PIU PASS KARTIN FARKI NEDİR?

Roma & Piu Pass kartın tek farkı toplu taşıma için Zone B’de de geçiyor olması. Yani Roma şehir merkezinden biraz çıkacağız diyorsanız bu kartı kullanabilirsiniz. Tabi Roma & Piu Pass de Roma’dan Fiumicino Aeroporto ve Ciampino Aeroporto’ya ulaşımı kapsamıyor.


 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s