PHUKET GECE HAYATI

Bangla Road, Patong’daki ana gece hayatı bölgesidir ve kimine göre Phuket’in anlamıdır.

Gel gelelim; Patong’a bir gece bir de gündüz geldim. Hem plaja, hem de gecelerinde takılmaya. Öyle kocamla el ele tutuşup minnoşça da gezmedim.

IMG_9815.jpg

Bu yol gündüz gezerken; hediyelik eşya dükkanları ve yiyecek satan satıcılarla sıradan bir yol gibi görünüyor. Gün batımına doğru aydınlanıyor. Işıklar, müzik, sonrasında güzel kızlar, ladyboylar, çeşitli kostümler giyen şovmenler, uyuşturucu satıcıları çıkıyor meydana…

Adanın en hareketli kısmı burası. 2004’teki tsunami felaketinde ağır hasara uğramış olmakla birlikte Patong plajı tamamen yenilenmiş. Artık bir hareketlilik varlığında alarm verilip hazırladıkları boşaltma bölgesine gidiliyormuş. Her yerde bunu gösteren tabelalar var. Aşağıdaki tabelada onlardan birisi…

IMG_9811.jpg

Tsunami olursa kaçacağınız taraf efendim…

IMG_9807.jpg

Ağzım hep açık, hep bir şok ifademle başladı Patong turumuz. Birbirimizi çimdirip durduk.

IMG_9796.jpg

Sürekli birileri yanıma yanaşıyor. Seks menüleri uzatıyor (menüde yazanları aklım almıyor), barlarına davet ediyor, “masaj ister misin” diyor. Hayır tabikide demekten yoruluyorum bir yandan da eğleniyorum tabi.

Eşimin yanına gelen ladyboy’ların haddi hesabı yok. 🙂 Beni bir gülme tutuyor tekrar. Eşim bana sığınıyor. O sokaktan sağlam çıktığımıza inanamıyorum.

Patong, iyi hoş ama burası çok uç bir nokta gibi geldi bana. Size hissettiğimi söylemek, gerçekçi olmak durumundayım.

Ayrıca, ünlü kabare şovları meşhur. Çarpıcı kostümlerle dans ettiklerini duymuş olabilirsiniz. Patong, Simon Cabaret Show en popüler şovları.

Ladyboylar

Budist kültürün hoşgörü sahibi doğası sayesinde, ladyboylar Tayland’da günlük yaşamda yerini alır. Taylandlı insanlar, transeksüel topluluğa karşı çok açık ve saygılıdırlar.

Bazen ladyboy’ları Taylandlı kızlardan ayırmak oldukça zor olabilir. Ladyboylar, görünüşlerinden, davranışlarına kadar her kademede çok dişi olur.

Örneğin Bangla Yolu’nda yürüken karşılaştığınız tüm kızların şovmen olarak çalışan ladyboy olduğunu anlak zordur.

IMG_9804.jpg

Bununla birlikte, bazı havayolları, kozmetik markaları veya masaj salonlarında çalışan ladyboylar da vardır.

Go-Go barlardan, cinsel içerikli Ping Pong şovlarından gece kulüplerine kadar her şey buradan kolayca bulunabilir.rileri eğlendiren  platformlarda), cinsel içerikli Ping Pong şovlarından gece kulüplerine kadar her şey buradan kolayca bulunabilir.

Sokak sanatçıları bu mekana cazibe katıyor. Bangla Road caddesine girdiğiniz an canlı gece hayatı atmosferini tadacaksınız.

IMG_9798.jpg

Bangla Road’da sanal gerçeklik eğlencesi 🙂 izlemek oldukça keyifliydi

Bangla Road, aslında hiç de hoş olmayan bir gece hayatı mekanı. Bangla Yolu’na girdikten sonra, canlı ve enerjik gece hayatını hemen hissedeceksiniz.