LVIV

IMG_2685.jpgLviv, Ukrayna’yı ziyaret etmeyi düşünüyorsanız başlamak için harika bir yer. Unutulmaz ve sorunsuz bir deneyim ile size uygun fiyatlı bir tatil imkanı sunacaktır.

Lviv, Ukrayna’nın Polonya sınırındaki güzel şehri. İkinci dünya savaşı öncesi, Polonyalı ve Ukraynalıların bir arada yaşadığı bir Polonya şehri iken, Polonya’nın batıya kaydırılması sonrası Ukrayna sınırlarına katıldı.

Lviv mi? Vaaay %85’i kadınlardan oluşuyor abiii! Hadi be oradan sen de! Bu nasıl bir yalandır. Haber sektörünün içinde olduğum için söylüyorum. Çok tıklansın diye yapıyoruz tatlım. Habere de yan yana yürüyen 3-5 tane seksi kız fotoğrafı yapıştıralım. Heh! Ülkenin kızları sizden ne çekti be eyy Türk erkekleri! Her neyse. 🙂

Öfkeli bir giriş yaptıktan sonra sıkı durun. Size her detayında dürüst olacağım söz. Altı üstü 3 gece 4 gün kalmış olabilirim ama yine yerlisi gibi takıldığım için merkezi avucumun içi gibi biliyorum.

Lviv’in eski sokakları ve tarihi dokusu etkileyici. Kliseleri, müzeleri, opera binası çok güzel. Malum şehir merkezi UNESCO’nun listesine girmiş durumda.

Lviv, Ukrayna’nın tarih açısından en zengin şehri. Ufak bir şehir olmasına rağmen 2 gün boyunca tarihi yerleri gezdim ve bitiremedim.

Kültür-sanat konusunda çok aktif bir şehir. Sokaklarda devamlı bir hareket var.

Fakat her adımınızda bir Türk erkeği karşınıza çıkıveriyor. Sizin Türk olduğunuzu idrak etmesi de zor tabi. Tüm iğrenç muhabbetlerine şahit oluyorsun. Tüm keyfin kaçıyor.

Burada halkın çoğu; hatta %90’ı İngilizce bilmiyor. E bu şekilde anlaşmak da çok zor oluyor.

Bizim paramız değerli olunca şehirde zengin zengin dolanıyorsun.

Lviv sokakları eğlenceli. Hatta belli bir saatten sonra hınca hınç dolu.

Akşam olunca ‘take away’ kahveni ya da içkini alıp sokak sanatçılarının müziğiyle eğlenmek de burada yapılacak en iyi seçeneklerden biri.

Mimarisi ve şehrin ışıkları etkileyici.

Lviv için hazırladığım videoma da bakmak isterseniz buyrun efendim 🙂

LVIV” üzerine 2 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s