KEYFİGUZERGAH KİMDİR?

Yine aylar öncesinden aldığımız bir biletle Saraybosna’dayız. Yağmur bastırınca kendimizi ilk gördüğümüz cafeye attık. Eşim Noyan’la aramızda şehrin güzelliğinden, gezdiğimiz gördüğümüz diğer yerlerden bahsedip gülüşüp dururken; ben yine kendimi tutamıyorum anlatıyorum da anlatıyorum. Sonra bu bilgileri başka insanlarla da paylaşma fikri geliyor. Nasıl olur eder demeye kalmıyor. Yeni yerler görmek, yazı yazma aşkımla birleşince, bunu kendi çapımda bir projeye dönüştürmeye karar veriyorum.

İsmim ne olsun? Aklımdan bütün klişe isimler geçiyor. Bir kere işim sırf bu değil. Bu benim hobim. Ne kadar seyahate vakit ayırabiliyorum ki. O yüzden ‘keyfi’ geçsin bir kere diyorum. Keyfiseyyah, keyfigezer, keyfigezenti ıhhh yok olmaz. Sonunda ‘güzergah’ kelimesi bir şekilde aklımın ucuna geliyor. Evet işte bu! Adımı gerçekten çok seviyorum.

‘Keyfiguzergah’ olarak yola çıktık. Seyahat günlüğü tutuyor, gezdiğimiz, gördüğümüz yerleri paylaşıyor, seyahat yazarlığı yapıyoruz.

Keyfigüzergah’a hayat verenlere gelecek olursak;

kim.jpg

Özlem Küçüközcan

9 Eylül 1988’de, İstanbul’da dünyaya gözlerimi açtım.

Küçük yaştan beri hayalim spiker olmaktı. En sevdiğim oyun, ayna karşısında haber sunmak, karşımda milyonlar varmış gibi bir şeyler anlatmaktı. En sevdiğim ders ise; Türkçe ve Edebiyattı. Kitap okumaya, kompozisyon yazmaya bayılırdım. Ortaokul, lise derken üniversitede önce ‘Gazetecilik’ okudum. Bununla yetinmeyip hep içimde olan sanat düşkünlüğü hatırına ‘Grafik Tasarım’ı tercih ettim. 2 üniversiteyi de bitirip, mezun olduktan sonra, bir süre görsel yönetmenlik sonrasında internet televizyonunda; spor programı spikerliği yaptım. Üretmeyi, okumayı, yazı yazmayı çok seviyorum.

Şuan Türkiye’nin en büyük haber sitelerinden birinde, editör olarak görev almaktayım. Haftanın 6 günü, sabah 6 da uyanıp işe giden, bunun dışında çeşitli markalara yaratıcı içerikler oluşturan, boş vakitlerinde bol bol yazıp çizen, seyahat programı yapan, yakaladığı fırsatlarla gezmeyi ihmal etmeyen, kendini keşfetmeye adamış, hayatı seven, keyfine düşkün seyahat severim.

Hayatta en çok keyif aldığın şey ne? Kendini en çok huzurlu hissettiğin? Bunu düşününce insanın aklına bir çok cevap illaki gelir. Ama benim için bunların dışında artı bir şey daha var o da ‘Yenilenmek!’ Ruhuma iyi gelen, bana tatmadığım duyguları hissettiren, her defasında gözlerimi fal taşı gibi açtırıp başımı döndüren şey bu.

ny.png

Noyan Küçüközcan

17 Mart 1988’de İstanbul Kadıköy’de dünyaya geldikten sonra başladı her şey…

Yaşıtlarım kısa şortla ortalıkta gezerken, elimde kumanda televizyonda turizm programlarını izler onlar bitince reklamları heyecanla takip ederdim. Üniversite hayatım dışında hiç bir zaman parlak bir öğrenci olmadım ama ailenizin ‘’ne efendi cocuk’’ diye örnek gösterdiği kişi bendim işte!

Üniversiteyi, gerçekten işini yapacağım bir alanda okumak istiyordum ve İletişim Fakültesi Görsel iletişim tasarım bölmünü okuyarak dereceyle bitirdim. Tabi ailem şok! Neyse, kendimi sektörün içinde buldum. Okul döneminde çalışma hayatına başladıktan sonra, 2012 senesinden bu yana Global bir reklam ajansında Sanat Yönetmeni olarak görev alıyorum.

Çocukken belliymiş, ya turizm alanında ya reklam alanında çalışacakmışım…Neyse ki şu an tutkulu olduğum iki şeyi de yapıyorum. Biri profesyonel olarak diğeri hobi amaçlı başlayıp şu an yarı profesyonel alana doğru ilerliyor. 🙂

Yukarıda bulunan zat-ı muhterem şahıs ile evlenerek hayata karşı güçlerimizi birleştirdik. Kendisi yazı işleri müdürü olur, ben ise görsel işlerden sorumlu devlet bakanı olarak Keyfiguzergah için elimizden geldiğince bir şeyler üretmeye çalışıyoruz:)


Bizi kaçırmamak için, Instagram, Facebook ve Twitter‘a da bekleriz.

KEYFİGUZERGAH KİMDİR?” üzerine 2 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s